Μιλγουόκι Μπακς: Φιλική ήττα χωρίς τον Γιάννη – Καλή εμφάνιση από Θανάση και Καλαϊτζάκη

Οι Μπακς δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη απέναντι στους Μπρούκλιν Νετς, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να μην αγωνίζεται.

Την δεύτερη ήττα τους σε ισάριθμες φιλικές αναμετρήσεις προετοιμασίας, γνώρισαν οι Μιλγουόκι Μπακς. Οι πρωταθλητές του ΝΒΑ, που παρατάχθηκαν χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ηττήθηκαν μα 119-115 από τους Νετς στο Μπρούκλιν.

Ο Έλληνας άσος μπήκε μόλις εχθές (8/10) σε εντατικούς ρυθμούς προπόνησης και κατά συνέπεια δεν ήταν έτοιμος ν΄ αγωνισθεί, όπως και οι Χόλιντεϊ, Μίντλεντον, Άλεν, Κονατον, Ογελέγε, Χουντ και ΝτιΒιτσέντζο.

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, αγωνίσθηκε για σχεδόν 31 λεπτά και τελείωσε τον αγώνα, με 12 πόντους, έξι ριμπάουντ και δύο ασίστ, ενώ ο Γιώργος Καλαϊτζάκης σημείωσε έξι πόντους, πήρε έξι ριμπάουντ και μοίρασε τρεις ασίστ σε -επίσης- 31 λεπτά συμμετοχής. Πρώτος σκόρερ για τα «ελάφια», ήταν ο Τζόρνταν Νόουρα με 30 πόντους, ενώ από τους γηπεδούχους, που έπαιξαν χωρίς τον ανεμβολίαστο, Καϊρί Ιρβινγκ, ξεχώρισε ο Κέβιντ Ντουράντ με 18 πόντους.