Τένις

Έκανε την αρχή η Παπαμιχαήλ και το… 1-0 για την Ελλάδα!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο United Cup η Δέσποινα Παπαμιχαήλ, η οποία επικράτησε με 2-1 (3-6, 6-4, 6-1) της Ισαμπέλα Σινίκοβα.

H Δέσποινα Παπαμιχαήλ κατάφερε να κάνει ιδανικό ποδαρικό για την εθνική ομάδα στο United Cup καθώς επικράτησε της Ισαμπέλα Σινίκοβα με 2-1 σετ, με την Βουλγάρα να παίζει με τραυματισμό στο τρίτο σετ.

Αναλυτικότερα, η Δέσποινα Παπαμιχαήλ, κατάφερε κόντρα στην Ισαμπέλα Σινίκοβα να πάρει την νίκη με 2-1 σετ (3-6, 6-4, 6-1 σε 2 ώρες και 19 λεπτά) κι έτσι, ο αγώνας του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ, είναι κομβικός για την έκβαση του σκορ μεταξύ των δύο εθνικών ομάδων, με τον Στέφανο Τσιτσιπά σε περίπτωση νίκης να δίνει την ευκαιρία τα ξημερώματα στη Σάκκαρη να φέρει την Ελλάδα...  μισή νίκη μακριά από την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Μεγάλη νίκη λοιπόν για την Ελληνίδα και μένει να δούμε τι θα κάνει ο Στέφανος, ο οποίος παίζει τη δεδομένη χρονική στιγμή.