Μουντιάλ 2022

Γαλλία - Μαρόκο 1-0: Ασύλληπτη απόκρουση του Γιορίς, σε ανάποδο «ψαλίδι» του Ελ Γιαμίκ! (video)

Ο Ούγκο Γιορίς απέτρεψε όχι μόνο την ισοφάριση του Μαρόκου, αλλά κι ένα φοβερό γκολ του Ελ Γιαμίκ!

Η μεγαλύτερη ευκαιρία του Μαρόκου στον ημιτελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου κόντρα στη Γαλλία (14/12), έμελλε να έρθει στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και να είναι άκρως εντυπωσιακή! Για κακή τύχη του Ελ Γιαμίκ, όμως, ο Ούγκο Γιορίς πραγματοποίησε μία απίστευτη απόκρουση.

Στο 44ο λεπτό, ο Ζίγες εκτέλεσε το κόρνερ από τη δεξιά πλευρά, η μπάλα πήρε ύψος, ο Ελ Γιαμίκ δεν δίστασε να δοκιμάσει το ανάποδο «ψαλίδι», και παρότι η προσπάθειά του ήταν εξαιρετική, ο Γιορίς του είπε «όχι» διατηρώντας το 1-0 υπέρ της Γαλλίας!