Μουντιάλ 2022

Γαλλία - Μαρόκο 1-0: «Βολ πλανέ» του Ερναντέζ και προβάδισμα με το... καλημέρα! (video)

Η Γαλλία «άνοιξε» το σκορ κόντρα στο Μαρόκο (14/12, 1-0), μόλις στο 5ο λεπτό, με έναν απρόσμενο σκόρερ!
Τι κι αν το Μαρόκο είχε δεχθεί μόλις ένα γκολ έως τώρα, στο Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022, κι αυτό στους ομίλους; Μόλις πέντε λεπτά στον ημιτελικό κόντρα στη Γαλλία (14/12), ήταν αρκετά για να παραβιαστεί ξανά η εστία του!

Ο Γκριεζμάν έγινε αποδέκτης της μπάλας στην «πλάτη» της άμυνας, την «έσπασε» στον Εμπαπέ, αυτός σούταρε και από την κόντρα, ο Ερναντέζ βρέθηκε σε θέση βολής. Κάπως έτσι, με εντυπωσιακό «γυριστό» σουτ, από πλάγια θέση, νίκησε τον Μπόνο κι «έγραψε» το 1-0 με το... καλημέρα!