Μουντιάλ 2022

Αγγλία - Γαλλία 1-1: Ισοφάριση με ιστορικό γκολ από τον Κέιν, πρώτος σκόρερ των «Τριών Λιονταριών» μαζί με τον Ρούνεϊ! (video)

Η Αγγλία έφερε στα... ίσα το ματς με τη Γαλλία από την «άσπρη βούλα», μέσω ενός ιστορικού γκολ του Χάρι Κέιν!
Σχετικά Άρθρα
Φοβερό ξεκίνημα από την Αγγλία στο 2ο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Γαλλία (10/12) στα προημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου!

Ο έξαιρετικά δραστήριος Σάκα έγινε αποδέκτης της μπάλας στη δεξιά πλευρά, συνεργάστηκε άψογα με τον Μπέλιγχαμ, «πάτησε» περιοχή και ανατράπηκε από τον Τσουαμενί στο 52ο λεπτό.

Ο αρχηγός της Αγγλίας για 11ο ματς σε Μουντιάλ, Χάρι Κέιν, ανέλαβε την εκτέλεση, ευστόχησε και έκανε το 1-1 για το σύνολο του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ! Παράλληλα, όμως, «έγραψε» ιστορία!

Ο 29χρονος σέντερ φορ της Τότεναμ βρήκε δίχτυα με το εθνόσημο στο στήθος για 53η φορά, «πιάνοντας» στην κορυφή της λίστας των σκόρερ όλων των εποχών για την Αγγλία, τον Γουέιν Ρούνεϊ

Μάλιστα, όταν ο Ρούνεϊ κατέγραψε το εν λόγω επίτευγμα, ο πρώτος που πανηγύρισε δίπλα του, ήταν ο άνθρωπος που «ισοφάρισε» το ρεκόρ του: ο Χάρι Κέιν!