Μουντιάλ 2022

Παγκόσμιο Κύπελλο 2022: Ο δρόμος για την κούπα!

Αργεντινή και Κροατία έκλεισαν «ραντεβού» στα ημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλου, μετά από δύο ματς... θρίλερ που αμφότερα κρίθηκαν στα πέναλτι. Δείτε αναλυτικά το μονοπάτι, μέχρι και τον μεγάλο τελικό του Μουντιάλ
Η Κροατία έριξε την «βόμβα», αφήνοντας εκτός συνέχειας την Βραζιλία, παρά το ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στην παράταση. Οι Κροάτες το... έκαναν ξανά, πήραν την νίκη και την πρόκριση στα πέναλτι και έκλεισαν θέση για τους «4» της διοργάνωσης.

Εκεί θα αντιμετωπίσουν τον Λιονέλ Μέσι και την... παρέα του, με την Αργεντινή να δείχνει ότι «καθαρίζει» τον προημιτελικό με τους Ολλανδούς, μετά το 2-0, όμως η ομάδα του Φαν Χάαλ βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει με... buzzer beater και να στείλει το ματς στην παράταση! Εντέλει το συγκλονιστικό παιχνίδι οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι, όπου... μίλησε ο Αργεντίνος τερματοφύλακας Μαρτίνες, στέλνοντας την «αλμπισελέστε» στα ημιτελικά.

Αργεντινή - Κροατία λοιπόν ο 1ος μεγάλος ημιτελικός!