Μουντιάλ 2022

Εκουαδόρ – Σενεγάλη: «Ματσάρα» στη Ντόχα, με δύο γκολ σε τρία λεπτά και τη Σενεγάλη σε θέση πρόκρισης! (video)

Εκπληκτικό θέαμα στην αναμέτρηση του Εκουαδόρ με την Σενεγάλη, με τον Καϊσέδο να φέρνει το παιχνίδι σε ισορροπία για τους «γηπεδούχους» και τον Καλιντού Κουμλιμπαλί να δίνει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του Αλιού Σισέ.

Ένα εντυπωσιακό παιχνίδι με πολλές εναλλαγές συναισθημάτων πραγματοποιείται στη Ντόχα του Κατάρ ανάμεσα στο Εκουαδόρ και την Σενεγάλη.

Οι Νοτιαμερικανοί ισοφάρισαν στο 67’ με γκολ του Καϊσέδο, παίρνοντας προβάδισμα πρόκρισης που ωστόσο, δεν κράτησε για πολύ.

Και ο λόγος είναι ότι τρία λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 70’, ο Καλιντού Κουλιμπαλί εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Εστουπινιάν και με ωραίο τελείωμα εντός περιοχής έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του, σκοράροντας το 2-1.