Μουντιάλ 2022

Η Ουρουγουάη τελείωσε το ματς κόντρα στην Πορτογαλία χωρίς αρχηγό! (video)

Ίσως μοιάζει απίστευτο, για το επίπεδο ενός Παγκοσμίου Κυπέλλου, αλλά πράγματι έγινε!
Σχετικά Άρθρα
Η Ουρουγουάη είχε εξ αρχής δύσκολο έργο απέναντι στην Πορτογαλία (28/11, 2-0). Πόσω μάλλον από τη στιγμή που έμεινε πίσω στο σκορ και αναγαγκάστηκε να «κυνηγά» την ομάδα του Φερνάντο Σάντος, από το 54ο λεπτό κι έπειτα. Όλοι οι παίκτες της «σελέστε» αφοσιώθηκαν στην ανατροπή, κάτι που φάνηκε κι από ένα περίεργο περιστατικό που συνέβη, κατά τη διάρκεια του ματς!

Πιο συγκεκριμένα, ο Ντιέγο Γοδίν αντικαταστάθηκε στο 62ο λεπτό, με τον Έντινσον Καβάνι να παίρνει το περιβραχιόνιο. Αυτός αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο, για να πάρει την θέση του ο Λουίς Σουάρες, αλλά δεν του έδωσε το περιβραχιόνιο ποτέ!

Δεν το αντιλήφθηκε κανείς και κάπως έτσι, η Ουρυγουάη αγωνίστηκε για 20+ λεπτά, δίχως αρχηγό στον αγωνιστικό χώρο!

Κάτι που δεν κατάλαβαν, όμως, όχι μόνο οι παίκτες και το τεχνικό τιμ της Ουρουγουάης, που είχαν το μυαλό τους μόνο στην ανατροπή, αλλά ούτε και ο Ιρανός διαιτητής, Φαγκάνι, ή οι βοηθοί του.