Μουντιάλ 2022

Καμερούν - Σερβία 3-3: Προβάδισμα δύο τερμάτων οι Σέρβοι αλλά... ο Αμπουμπακάρ είχε άλλη άποψη (video)

Τρομερό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο το Καμερούν - Σερβία, με τους Αφρικανούς να επανέρχονται στο ματς μετά το 1-3 που βρέθηκαν πίσω στο σκορ και να ισοφαρίζουν σε 3-3.
Τρομερό παιχνίδι από τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς του ΠΑΟΚ. Μετά την ασίστ στο 1-2 της Σερβίας επί του Καμερούν (γκολ ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς), μοιράζει άλλη μία ασίστ.

Αυτή τη φορά στο δεύτερο ημίχρονο (53') με τον Ζίβκοβιτς να πασάρει στον Αλεξάνταρ Μίτροβιτς ο οποίος πλάσαρε ιδανικά και έκανε το 3-1.

Το Καμερούν όμως δεν τα παράτησε και προφανώς δεν θα άφηνε τη Σερβία να φτάσει στη νίκη. Ο Βίνσεντ Αμπουμπακάρ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 55' και οχτώ λεπτά αργότερα βγήκε τετ α τετ, πέρασε την μπάλα πάνω από τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς και έκανα το 2-3.

Αυτό δεν ήταν αρκετό για τους Αφρικανούς όμως. Ο Αμπουμπακάρ μετά το γκολ που πέτυχε, έβγαλε μία άψογη ασίστ στο 66' στον Τσούπο Μότινγκ, ο οποίος με κοντινό πλασέ έκανε το 3-3.