Μουντιάλ 2022

Καμερούν: Δεν δέχθηκε τελική στο τέρμα, αλλά όπως και το 2002 το αποτέλεσμα ήταν ίδιο!

Το Καμερούν κατάφερε για δεύτερη φορά στην ιστορία του στα Παγκόσμια Κύπελλα, να μην δεχθεί κανένα σουτ στο τέρμα του στο πρώτο ημίχρονο.
Το Καμερούν δεν κατάφερε να πάρει βαθμό ή βαθμούς στο παιχνίδι με την Ελβετία, καθώς γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0. Το γκολ του Εμπολό στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στους Ελβετούς.

Το μόνο θετικό για τους τυπικά γηπεδούχους, είναι ότι στο πρώτο ημίχρονο, κράτησαν τους Ελβετούς μακριά από την εστία τους. Ήταν η δεύτερη φορά που δεν δέχονται σουτ εντός εστίας στο πρώτο ημίχρονο οι Καμερουνέζοι, με πρώτη να ήταν εκείνη κόντρα Γερμανία το 2002, όταν είχαν γνωρίσει την ήττα με 2-0 στο δεύτερο ημίχρονο.