ΠΑΕ Άρης: «Αφού δεν σκότωσε τον παίκτη μας δεν υπάρχει πέναλτι»

Ανακοίνωση εξέδωσε ο Άρης μετά το ματς με την ΑΕΚ, με την οποία διαμαρτύρεται για τη φάση του 52ου λεπτού, ζητώντας πέναλτι σε μαρκάρισμα του Αθανασιάδη στον Φαμπιάνο.
Με ειρωνική διάθεση, η ΠΑΕ Άρης εξέδωσε ανακοίνωση κατά της διαιτησίας μετά την ήττα της ομάδας από την ΑΕΚ με 3-0. Πιο συγκεκριμένα, οι Θεσσαλονικείς διαμαρτύρονται για την φάση ου 52ου λεπτού, ζητώντας πέναλτι σε μαρκάρισμα του Αθανασιάδη στον Φαμπιάνο.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Άρης:

«Σωστά ο διαιτητής δεν έδωσε το πέναλτι στη φάση που ο Αθανασιάδης γκρεμίζει τον Φαμπιάνο. Αφού δεν... σκότωσε τον παίκτη της ομάδας μας δεν υπάρχει παράβαση!!!

Κύριε Μπένετ καληνύχτα. Εάν έχεις λίγη τσίπα οφείλεις τώρα κιόλας να επιστρέψεις στην Αγγλία.

Όσο για σένα κ. Αυγενάκη, παραμένεις θεατής των όσων συμβαίνουν και καταστρέφουν το ποδόσφαιρο.

Καληνύχτα και καλή τύχη σε όλους σας. Ντροπή... »