Ντιναμό Δρέσδης - Στουτγκάρδη 0-1: Πρώτη νίκη της σεζόν για τον Μαυροπάνο - Επίσημο ντεμπούτο του Χουάν Περέα

Με ελληνικό ενδιαφέρον το σημερινό πρόγραμμα για την φάση των 32 του Κυπέλλου Γερμανίας, όπου η Στουτγκάρδη επικράτησε επί της Ντιναμό Δρέσδης με σκορ 1-0. Βασικός ο Ντίνος Μαυροπάνος, ενώ ο Χουάν Περέα πραγματοποίησε το επίσημο ντεμπούτο του.

Από νωρίς, νωρίς ξεκίνησαν οι επίσημες υποχρεώσεις της Στουτγκάρδης, η οποία κλήθηκε να περάσει από την δύσκολη έδρα της Ντιναμό Δρέσδης. Ανέπαφη η εστία των φιλοξενούμενων, με τον Μαυροπάνο να μην αντιμετωπίζει ζητήματα στα μετόπισθεν... ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η ώρα του Περέα.

Στο 74ο λεπτό και με την ομάδα του να προηγείται με σκορ 1-0 χάρις το γκολ του Τσουρλίνοφ, ο Κολομβιανός επιθετικός ντεμπούταρε ως αλλαγή του Σίλας. Με την λήξη της αναμέτρησης και την επικράτηση, ο αγαπημένος Ντίνος των φίλων της Στουτγκάρδης πραγματοποίησε ανάρτηση στο Instagram καλώντας τον κόσμο για τον εντός έδρας επαναληπτικό της επόμενης εβδομάδας.