Αταλάντα - Νάπολι 0-2: Ισχυρό προβάδισμα για τους «παρτενοπέι» στο ημίχρονο (video)

Θα υπάρχουν χαμόγελα στα αποδυτήρια για την Νάπολι, με την ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι να βρίκσεται με 2-0 μπροστά στο σκορ στην έδρα της Αταλάντα.
Μεγάλο προβάδισμα έχει αποκτήσει η Νάπολι στο Μπέργκαμο απέναντι στην Αταλάντα. Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι είναι πιο αποτελεσματική από τους γηπεδούχους και βρίσκεται ήδη μπροστά στο σκορ με 2-0. Ο Λορέντζο Ινσίνιε άνοιξε το σκορ στο 14' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Η ομάδα του Τζιαν Πιέρο Γκασπερίνι προσπάθησε να απαντήσει αλλά οι «παρτενοπέι» ήταν αυτοί που θα σκόραραν και το δεύτερο γκολ του αγώνα. Ο Ινσίνιε αυτή τη φορά θα έβγαζε την ασίστ, με τον Πολιτάνο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μούσο.