Ρεάλ Σοσιεδάδ – Λειψία 0-1: Ο Ράιαν έκανε πέναλτι, το έπιασε αλλά νικήθηκε από τον Ορμπάν! (video)

Προβάδισμα πρόκρισης, αναλογικά με το 2-2 του πρώτου αγώνα, παίρνει η Λειψία απέναντι στην Ρεάλ Σοσιεδάδ, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με τον Ορμπάν, παρά το χαμένο πέναλτι του Αντρέ Σίλβα!

Μπορεί η Ρεάλ Σοσιεδάδ να προσπάθησε στο πρώτο μέρος να γίνει απειλητική, όμως το προβάδισμα του 39ου λεπτού δεν ήταν για αυτήν. Ο Ματ Ράιαν υπέπεσε σε πέναλτι, ο Αντρέ Σίλβα δεν κατάφερε να τον κερδίσει, αλλά ο Ορμπάν μπόρεσε να κάνει ό,τι δεν έκανε ο συμπαίκτης του!

Το προβάδισμα για την Λειψία είναι γεγονός και από το 38ο λεπτό μέχρι και το 39ο, ήταν τα… 60 δευτερόλεπτα του Ράιαν, που εν τέλει «πλήγωσαν» την Ρεάλ Σοσιεδάδ.