Λίβερπουλ – Μάντσεστερ Σίτι 1-1: Προβάδισμα με Μανέ οι «κόκκινοι», ισοφάρισε σε 10’ ο Φόντεν! (video)

Ο Σαντιό Μανέ άνοιξε το σκορ, στο ντέρμπι του Άνφιλντ, στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης και ο Φιλ Φόντεν είχε άμεση απάντηση για τους «πολίτες»

Η Λίβερπουλ, η οποία στο πρώτο ημίχρονο δεν πατούσε καλά στον αγωνιστικό χώρο, αιφνιδίασε την Μάντσεστερ Σίτι και με μια υπέροχη πάσα του Μοχάμεντ Σαλάχ, τρύπησε την αντίπαλη άμυνα και ο Σαντιό Μανέ άνοιξε το σκορ!

Οι «πολίτες», με μια όμορφη πάσα του Ζεσούς και παραλήπτη τον Φόντεν, ο οποίος με ένα δυνατό διαγώνιο σουτ… μάτωσε τα αντίπαλα δίχτυα και έφερε το σκορ της αναμέτρησης σε απόλυτη ισορροπία (1-1)!